Čepin 2 i Čepin 3

od 26. rujna do 2. listopada 2022. godine

26. TJEDAN KROZ GODINU

PDF: Župne obavijesti

Kroz sljedeće dane slavimo:

26.09. – ponedjeljak – sv. Kuzma i Damjan, mučenici
27.09. – utorak – sv. Vinko Paulski, redovnik
28.09. – srijeda – sv. Većeslav, češki knez i mučenik
29.09. – četvrtak – sv. Mihael, Gabrijel i Rafael, arkanđeli
30.09. – petak – sv. Jeronim, crkveni naučitelj
01.10. – subota – sv. Terezija od djeteta Isusa
02.10. – 27. NEDJELJA KROZ GODINU – Euharistijsko klanjanje u župi Uskrsnuća Kristova

Raspored misa tijekom tjedna:

Crkva Uskrsnuća Kristova
– utorak i četvrtak u 17 sati
Pastoralni pomoćnik slavi mise u crkvi Uskrsnuća Kristova: srijeda, petak i subota u 17 sati.
Crkva Duha Svetoga
– srijeda u 8 sati, petak u 18 sati.

Nedjeljne mise:

Crkva Duha Svetoga  – subota u 18 sati i nedjelja u 9 sati
Crkva Uskrsnuća Kristova – nedjelja 10:30 i 17 sati

Radno vrijeme župnih ureda:

Čepin 2 – utorkom i četvrtkom: 15:00 – 17:00
Čepin 3 – srijeda od 8:30 do 10:00 i petak od 16:00 do 18:00

Ostale obavijesti:

Susret ministranata u četvrtak u župi Uskrsnuća Kristova u 17,30 (nakon mise) i u petak u 18,30 (nakon mise) u župi Duha Svetoga.

Župno euharistijsko klanjanje u župi Uskrsnuća Kristova počinje nakon prijepodnevne nedjeljne mise izlaganjem Presvetog Oltarskog Sakramenta. Uvodnu pobožnost će predvoditi župnik nakon mise. U 14 sati je početak popodnevnog osobnog pohoda i klanjanja u tišini pred Presvetim. Neka svatko odvoji barem neko vrijeme za susret s Kristom prisutnim u euharistiji i pred njim promotri svoj život. Klanjanje završava zajedničkom molitvom krunice i blagoslovom s Presvetim prije večernje mise.

Seminar za djelatnike i volontere Caritasa bit će 30. rujna (petak) u 16 sati u pastoralnom centru župe Tenja.

Župna kateheza će početi u listopadu prema rasporedu koji će biti objavljen slijedeće nedjelje. Katehetski susreti će se odvijati u prostorima i jedne i druge župe. Radi racionalnog korištenja prostora i sve skupljeg grijanja neke će dobne skupine biti spojene u jednu. Roditelje i djecu pozivamo da se pridržavaju rasporeda kateheze i redovito budu prisutni na susretima. Također je važno da djeca i roditelji redovito pohađaju nedjeljna euharistijska slavlja.

Slavlje sakramenta prve pričesti za župe Duha Svetoga i Uskrsnuća Kristova planirano je 30. travnja 2023., a sakrament Potvrde za sve čepinske župe planira se 14. svibnja 2023.

Vjerujem da ćemo se svi naći na kulturnoj manifestaciji „Čepinski suncokreti“. Pohod na takve manifestacije je prigoda svojim prisustvom označiti kulturu kršćanskim ozračjem. Vidimo se!

dr. sc. Đurica Pardon, župnik